דלג לתוכן המרכזי
050-8264905‬

שיעור דה ווס בג'וליארד

לאחר התכתבות עם מחלקת המחול של בית הספר הגבוה לאמנויות הבמה, הג'וליארד שבניו יורק, ועם המנהל האמנותי לארי רודס, הוזמנתי להעביר שיעור בלט בסגנון אודרי דה ווס.

ביום רביעי, 6.2.13 בשעה 9:30, קיבלתי את קבוצת רקדניות שלומדות שנה ראשונה ושנייה בג'וליארד, כדי להעביר להן שיעור של אודרי דה ווס. היה זה במקום במקום שיעור נעלי אצבעות שבאופן קבוע מעבירה המורה המעולה אנדרה קורבינו.

הסטודנטיות קיבלו הסבר קצר מפי לארי רודס, על ההכירות שלי עם הג'וליארד, ועל הסקרנות שלו לראות שיעור עם תרגילים של דה ווס, עליה שמע ואף למד אצל תלמידתה מגי בלאק שהושפע ממנה רבות. המשימה שלי הייתה להעביר לסטדנטיות התנסות בשיעור אמצע (ללא אחיזה בבאר) באמצעות תרגיליה המקוריים של דה ווס, אותם רשמתי בזמן לימודיי אצלה בין השנים 1967-1970.

את השיעור הכנתי בקפידה. בחרתי את התרגילים וחזרתי עליהם מספר פעמים כדי לחזור ולחוש את העניין המיוחד שבהם. ואכן מצאתי שוב שיש בתרגילים מיוחדים אלה עניין המארגן את הגוף והמשקל לתנועה מיידית לכל כוון אפשרי, תוך כדי מעברים ממקום למקום, מרגל לרגל, בתפניות שונות. בתרגיליה של דה ווס יש מיעוט של צעדי ביניים המאפשרים לגוף זמן ארגון ותנופה. מתוך תרגול רב שנים בתרגילים מיוחדים אלה, במהירויות שונות, הגוף מקבל את הריכוז המיוחד המאפשר לו לנוע באופן מיידי וללא צעדי ביניים המקלים על הכנת התנועה הגדולה. פשוט עוברים מתנועה גדולה אחת לתנועה גדולה אחרת כמעט ללא הכנה.

הייתה זו בשבילי חוויה מיוחדת וייחודית, של העברת חומרים שזמן רב לא התמקדתי בהם, לקבוצה של רקדניות מיומנות ברמה בינלאומית. ההנאה הייתה כמובן מלאה, ותרבות הנימוס של הרקדניות והמורים וצוות הג'וליארד, הוסיפה תחושה נעימה של קבלה והערכה לדה ווס ולי.

השיעור צולם בווידאו לארכיון הג'וליארד.

 

רוצים עוד מידע? השאירו פרטים וניצור עמך קשר בהקדם